בדיקת בית לפני קניה

בדיקת בית לפני קניה היא בדיקה הכרחית ביותר עבור עסקת הנדל"ן, לאחר רכישה של דירה מקבלן יש לבדוק שהאיכות של הבנייה היא זה שהובטחה זמן קניית הדירה, אם יהיה ליקוי כלשהו הוא עלול להתגלות רק אחרי שנים רבות ואחרי מסגרת האחריות של הקבלנים.

עדיף תמיד לדעת ולתקן אותם מהר כדי לחסוך הרבה אנרגיות, כסף ובעיקר זמן.

מדוע לעשות בדיקת בית לפני קניה ?

ביקורות של איכויות בנייה לבתים ודירות חדשים היא הכרחית ביותר עבור עסקת הנדל"ן, לאחר רכישה של דירה מקבלן יש לבדוק שהאיכות של הבנייה היא זה שהובטחה זמן קניית הדירה, אם יהיה ליקוי כלשהו הוא עלול להתגלות רק אחרי שנים רבות ואחרי מסגרת האחריות של הקבלנים.

בדיקת בית לפני קניה עושים עם חברת גולדאל הנדסה

כל אנשי המקצוע של גולדאל הנדסה נבחרו בפינצטה על מנת להבטיח שירותי בדק בית ברמת האיכות הגבוהה ביותר.

 החברה נותנת מענה מקצועי ומידי של בדיקות בידוד , רטיבות, ובדיקת ליקויים וסדקים וליקויי שלד.
אנחנו מלווים את כל הלקוחות שלנו בליווי משפטי והנדסי לאחר בדיקה אשר כולל גם הכנת דוחות הנדסיים ומתן עדות של מומחים בבית המשפט.

לקבלת מידע נוסף צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

ייעוץ ראשוני חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

סוגי בדיקות

בדיקת חשמל

בדיקת רכוש משותף

בדיקת רטיבות איטום ובידוד

בדיקות דירה יד שנייה

בדיקות דירה חדשה מקבלן

בדיקת ריצוף

בדיקות דירה יד שנייה

בדיקות ליקויי בניה

מהנדסים

המהנדסים המובילים בישראל – מהנדסי אקוסטיקה, חשמל, אינסטלציה ומעליות.

שמאי מקרקעין

שמאים עם ניסיון רב בהערכת ירידה ועלייה של ערך מבנים.

עורכי דין

עו"ד אשר מתמחים בהתקנות וחוקים של בנייה

עדים

מהנדסי חברות המתמחים בביקורת מבנים אשר משמשים כעדים ובוררים מטעם בית המשפט.

Portrait of an handsome engineer

אחריות הקבלן לאחר קבלת הדירה

לקבלן יש אחריות של שנה אחת מיום מסירת הדירה לגבי כל אי התאמה אחרת שאינה אי התאמה יסודית בנכס והוא מחוייב לתקן או לפצות אתכם בהתאם.

תקופת אחריות זו נקראת "שנת בדק", ישנם ליקויים, כמפורט בטבלה למטה, בהם חוק המכר נותן תקופות ארוכות יותר.

ביצוע בדק בית בסמיכות למועד קבלת הדירה תאפשר לכם לדרוש מהקבלן לתקן את כל הליקויים שיימצאו במהלך הבדיקה.

טיפים, מאמרים ומידע כללי בנושא בדק בית ובדיקת ליקויי בנייה

 • חוות דעת הנדסת מקצועית של מהנדס
 • בדיקת דירה מקיפה לאיתור ליקויי וחריגות בנייה
 • ד"וח המסכם את כל הליקויים בדירה
 • חוות דעת הנדסית ומקצועית של מהנדסים לשימוש של הלקוחות מול גורמים רלוונטים
 • חשוב לבדוק אם לחברה יש את כל הרשיונות והסמכויות לביצוע של בדיקות נכסים
 • חשוב לקבל כמה שיותר המלצות כנות ממקורות שונים על החברה
 • יש לעשות פגישת מסודרת עם החברה
 • יש לעשות השוואת מחירים מסודרת ולראות האם יש הצעות חריגות ייתר על המידה

בכדי לבדוק האם יש ליקויים בבנייה של הנכס חייבים לעשות בדק בית עם חברה מקצועית, אם לא נעשה בדיקה מקצועית אנחנו יכולים למצוא את עצמנו מבזבזים המון זמן כסף ואנרגיות מיותרותץ

בין אם מדובר על דירה ישנה, חדשה, בית פרטי או דירת יוקרה – בדיקה הנכס היא קריטית ביותר להמשך הדרך.

 • הענקת האפשרות לאתר ליקויי בנייה
 • איתור חריגות בנייה
 • שימוש בתוצאות של בדק הבית בכדי לדרוש מהקבלן טיפול בהתאם להסכם שנחתם
 • חוות הדעת יכולה לשרת אתכם כחוות דעת הנדסית של מהנדס וגם ברמה המקצועית בבית המשפט

חשוב מאוד שהאדם \ חברה יהיו מנוסים – בדק בית הוא תחום שהניסיון בו הוא חובה, חשוב שבודק הבית יהיה מודע לצרכים שלנו וכמוכן גם לפרטי הכתובת שלנו ודרכי התקשרות.

חשוב לשמור את כל האינפורמציה של דרכי ההתקשרות עם החברה כדי שתהיה לנו אפשרות ליצור עמם קשר בהמשך.

כאשר זה מגיע אל בדיקת דירה של יד שנייה המהנדס של הבדק בית חייב לקבל הערכה לגבי מצב הדירה בפועל.

בעקבות מקרים רבים של אנשים אשר לא בצעו בדק בית לדירות יד שניה וגילו ליקויים רבים במהלך שהותם בנכס המודעות לכך עלתה וכיום הרבה יותר אנשים דואגים לבצע בדיקת דירה יד שניה.

חשוב מאוד להיעזר בחברה מקצועית אשר מבצעת בדיקות דירה יד שניה.

בתחום של בדיקת מבנים, מהנדסי בדק בית נתקלים במגוון רחב של ליקויי בניה בנכסים חדשים וישנים. כמובן שבעת בדיקת בדק הבית שלכם יכולים להימצא כל מני ליקויים וחריגות בניה, אך לרוב ישנם מספר ליקויי בניה נפוצים שמתגלים בכל בדיקת ליקויי בניה. למשל, נזילות בתוך הקירות היא ליקויי בניה מאוד שכיח ומאוד בעייתי בקרב דירות ישנות. עם השנים הצנרת נשחקת ויכולים להיווצר נזילות שמייצרות רטיבות בקירות. הרטיבות הזאת יכולה לפגוע בשלד הדירה, לפגוע בעמידות הקירות ובסופו של דבר לנזול לתוך חלל הבית. כל בדיקת בדק תכלול גם בדיקת רטיבות ואיטום לאיתור נזילות. ליקויי בניה קוסמטיים מתגלים על ידי מהנדס בדק בית בכל בדיקת דירה יד שנייה ואף לפעמים גם במהלך בדיקת דירה חדשה מקבלן. במקרים כאלו חשוב לוודא האם מדובר בליקויי בניה קוסמטיים בלבד, או האם זה סממן לליקויים מבניים חריפים יותר.

חוות דעת הנדסית של בדק בית מתבססת על שלוש בדיקות מרכזיות. הראשונה היא, בדיקה וויזואלית לאיתור ליקויי בניה של מהנדס בדק בית. בדיקה זו כוללת מעבר של מפקח הבניה על חלל הדירה לאיתור ליקויי בניה או סממנים לליקויי בניה פוטנציאליים. בדיקה זו מתבססת על ניסיון המהנדס וההיכרות שלו עם ליקויי בניה שונים. השנייה היא, בדיקת ליקויי בניה סמויים בנכס. מהנדס בדק בית מבצע שילוב של מספר בדיקות (בדיקת רטיבות, בדיקת מבנים, בדיקת רכוש משותף ועוד) לאיתור ליקויים בשלד ובתשתית הנכס. הבדיקה השלישית היא, בדיקת חריגות בניה ביחס לתוכניות בניין עיר. בדיקת בית או בדיקת דירה על ידי מהנדס בדק בית חייבת לכלול גם וידוא התאמה בין מתאר הדירה בפועל לבין מתאר הדירה ברשומות העירייה, על מנת לוודא שלא קיימת עבירה על חוקי תכנון ובניה.

קודם כל כבר בשלב החיפוש והבחירה של חברת בדק בית מומלץ לוודא שהחברה עומדת בכל הסטנדרטיים המקצועיים ומהנדס בדק הבית שישלח מטעם החברה הינו בעל ניסיון. אין ספק שניסיון מצטבר בהתמודדות עם ליקויי בניה הופך מהנדס בדק בית לטוב יותר, ובתחום של בדק בית חשוב לנו לקבל שירות מאדם מנוסה. יתר על כן, חשוב לוודא שהחוזה שנחתם מול חברת בדק הבית כולל את כלל השירותים שהוזמנו על ידנו במחיר שהוסכם עליו. תמיד תתעקשו לראות חוזה עבודה חתום התואם את הצעת המחיר שקיבלתם. לאחר שמצוות לנו מהנדס בדק בית, חשוב לוודא שהוא מודע לצרכינו ומיודע לגבי פרטי הכתובת שלנו ודרכי ההתקשרות שלו אתנו. נוסף על כך, מאוד מומלץ לוודא שגם לכם יש את כל פרטי הקשר הנדרשים (טלפון, פקס ומייל) של חברת בדק הבית ומפקח הבניה שנשלח על ידם להתקשרות עתידית בעת הצורך.

לפני שאתם מבצעים החלטה לגבי רכישת דירה יד שנייה אתם צריכים לשקול מגוון גורמים לביצוע ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם, כאשר אחד מהגורמים האלו חייב להיות דוח ממצאי בדיקת בדק בית. חובה על כל רוכש פוטנציאלי של דירה ישנה לבצע בדיקת דירה יד שנייה על ידי מהנדס בדק בית או חברת בדק בית ולקבל הערכה לגבי מצב הדירה בפועל. קרו יותר מדי מקרים בישראל בהם רוכשים של דירות יד שנייה, שלא ביצעו בדיקת דירה לפני קניה, גילו ליקויים קשים וחריגות בניה. יש לשים לב שכאשר חתמתם על חוזה הרכישה, כל הליקויים וחריגות הבניה הם באחריותכם המלאה. אז על מנת לקבל החלטה המתבססת על מצב הדירה בפועל ועל מנת למנוע גילוי מאוחר של ליקויי בניה לאחר רכישת הדירה אנא בצעו בדק בית. עוד נציין, שממצאים שליליים של בדיקת בדק בית לא בהכרח מכריחים אתכם לבטל את עסקת הקניה אלא פשוט לקחת את ממצאי הבדיקה בחשבון בעת החלטתכם.